7denní půst s Neera Detox

Půst. Už to slovo může někomu nahánět husí kůži. Asi většinou jedlíkům a milovníkům jídla. I já jídlo miluji, ale před lety jsem ho začala chápat jako zdroj energie, ne jako něco, čím se mám přejídat nebo po čem mám dokonce usínat a být unavená. Proto jsem se před lety rozhodla totálně změnit jídelníček. Začalo to i pár půsty. Občas si dám jednodenní nebo třídenní, tentokrát jsem se po dlouhé době rozhodla pro sedmidenní. Ale ne, jen tak bez ničeho, ale s detoxikační kúrou Neera Detox. Už jsem o ní tolikrát slyšela! Navíc je tady podzim a to je přeci jen s jarem ta nejlepší doba právě pro půsty a očisty. Je načase jí vyzkoušet! 

Začala jsem v pátek 6.10. 2017, to jsem měla celkem poklidný den. Ráno jsem si namíchala svoji první Neera kůru, která se skládá z Neera sirupu, vody, kayenského pepře a čerstvé šťávy ze 3-4 citronů a takto se to celý den popíjí. Ještě musím zmínit tzv. Activator, který se do Neery přidává. Ten pomáhá řešit problém dneška: tzv. “Pšeničné břicho”Pšeničné břicho vzniká usazováním balastního tuku v oblasti břicha, zadku, stehen a brady kvůli konzumaci přešlechtěné nebo geneticky modifikované pšenice. Více info zde: https://www.darzprirody.cz/e-shop/neera-balicky-s-aktivatorem-56/neera-detox-sedmidenni-kura-aktivator-245/

A jak to celé proběhlo?

DEN 1

První den je vždycky nejhorší, tedy alespoň pro mě. A taky, že jo! Nervózní, nic se mi nechtělo a měla jsem chuť na kafe. S ním jsem se taky musela na pár dní rozloučit. Prostě Den Blbec. K večeru jsem už byla hodně hladová, tak jsem šla brzy do postýlky, abych to zaspala.

DEN 2

Dopo ještě trochu krize, nejvíc během oběda, kdy si přítel dával voňavé knedlíčky se zelím, ale co naplat. Pak jsme si alespoň dali výšlap na Český Šternberk, to mě trochu zasytilo. Přeci jen při pohybu se hlad ve vás naštěstí ztrácí…

DEN 3

Je neděle a vstávačka v 6h ráno. Jede se do Brna na celodenní natáčení. Tohoto dne jsem se bála, přeci jen náročnější den a do toho si ani nemůžu dát kafíčko na probrání. Ve finále pohoda a ani mi to nechybí. Neera pití, které vozím v plastové láhvi prokládám pitím vody (no, není to ideál, vím. Neera má ráda teplo kolem 50 stupňů, do příště se snad polepším, slibuji 😀 ). Práce jde od ruky, jsem ve svém živlu a navíc točíme v Maximus Resortu v Brně, což je vyhlášený wellness hotel. Co víc si přát? Snad už jen postýlku. Přeci jen je to dlouhé…

DEN 4

Je tady další celodenní natáčení. Tentokrát pořadu Applikace na TV Prima Cool. Běží to každou neděli dopo, tak se třeba někdy mrkněte. Dnes točíme jen studia, nejsme venku, takže je to o to klidnější. Horší jsou ty stoly brambůrek, jídla a kafe. Naštěstí jsem už vytrénovaná a zbytečně se netrápím, takže si to ani neuvědomuji a nijak to neřeším. Během dne si opět popíjím Neeru a prokládám to vodou. Večer padám mrtvá do postele.

DEN 5

Od rána mám schůzky, odpo na mě doma koukají 2 čerstvé rohlíky. Už, už si jeden beru do pusy a chci si kousnout. V poslední chvíli ho pokládám a jdu radši se psem na kolo. Večer jedu na meditace. Dělám buddhistickou meditaci Vipassana a jsou to skvělý zážitky. Když nejíte, o to více jste blíže sami sobě, svému vědomí a lépe se vám medituje, lépe se vám pracuje se svým tělem, potažmo se svojí myslí.

DEN 6

PRAGUE FEAR HOUSE RULLEZ!

Je tady další natáčecí den Applikací. Dnes máme zase exteriéry a budeme točit vše venku, tak jsem zvědavá. První míříme do PRAGUE FEAR HOUSE. Slyším o tom poprvé. Je to boží! Stylový! Fakt nádhera! Prostě strašidelný dům! S Alešem nás čeká cesta hrůzy a to i s kamerou. Já se moc těším, Aleš moc ne 😀 ! Je to masakr hustý! Vše uvidíte v halloweenském díle na Prima Cool! Nebo si nejlépe zajděte sami. Stojí to za to!

Nejhorší ten den je, když produkce přináší KFC a Mekáče a voní to tam na celou místnost. Umírám hlady! Šestý den bez jídla! Bože a Buddho můj! Vydržím, vydržím… Co mi zbývá?! Dávám si na uklidněnou loka Neery. Spíš teda asi 10 loků.

DEN 7

Je dopolední  školení firmy JUST a NAHRIN, pro které roky pracuji a odmalička používám jejich léčebnou kosmetiku. Moc mi v životě pomohla, někdy o tom napíšu. Každopádně na školení je samozřejmě luxusní raut. Voní to! Ksakru! Sedmý den! Mám dovoleno tento den už klidně nehladovět, ale držím se. Řekla jsem sedm dní, tak to bude sedm dní! Jdu se radši ven projít, mezitím, co ostatní jedí. Odpo ještě schůzky a od 17h mě čeká 5h seminář. Toho jsem se bála. Mám hlad! POMOC! Držím. Ani to výborné kafíčko, co tu mají si nemůžu dát. Chjo 🙁 !

DEN 8

Ráno se probouzím s kručícím břichem. Těším se. Dnes mě čekají ovocné a zeleninové šťávy. Na ráno mám připravenou červenou řepu. Je skvělá na čištění krve. Přijde mi to lehčí než si dát hned čistě ovocnou šťávu, ale přidávám ještě jablko a trochu ananasu. Je to B.O.M.B.A.! Dělám si šťávu na celý den a beru sebou do flašky. Prokládám to opět vodou. Všeobecně, když pijete čisté šťávy měli byste to prokládat čistou vodou. Jinak je to celkem záhul na játra.

DEN 9

Čeká mě celodenní seminář. Ráno si dělám šťávu a beru sebou. Do kabelky ještě bujón od Nahrinu a jedeme. V poledne začínají připravovat oběd pro všechny a já neodolám. Dávám si krajíc chleba se sýrem a zeleninou. To nebyl dobrý nápad! Je mi těžko. Večer už jen bujón.

DEN 10

Vstávám a už si dávám ovesnou kaši. Ještě bych měla asi šťávy, ale já už se na tu kaši tak těšila! Odpo si dávám zeleninovou polévku a večer jím příteli 2 kousky pizzy. Bože, jsem příšerná, ale je to tak dobrý 😀 !

DEN 11

Tofu v rajčatové omáčce s rýží!

Ráno kaše a pak mi ve studiu úžasný Aleš Matoušek nabízí toast. Neodolám. K obědu už si objednávám milované TOFU s rýží. Mňam, to je dobrota! Jím pomalu a vychutnávám si to. Jak silné chutě najednou máte a jak vědomě můžete jíst, pokud jste tak dlouho neměli „opravdové“ jídlo. Někdo TOFU asi nebude považovat za opravdové jídlo, ale pro mě je to velmi syté. Jím jen trochu a nechávám si na později. Většinou mám tuhle klasickou porci tak na 3krát. A už si dávám i kafíčko. Bože, to je dobrý! Mňam!

Celkově hodnotím půst jako skvělou věc, kterou by každý měl nějakým způsobem zařadit do svého zdravého životního stylu. Pokud tedy nějaký zdravý životní styl vyznává. Ve finále stačí alespoň jednodenní a to především, když se cítíte stále nafouknutí nebo se prostě cítíte jako popelnice, stejně jakou jsem se cítila já, na začátku tohoto půstu. V dnešní době jsou potraviny tragédie. V ovoci a zelenině je jen zlomové množství vitaminů a minerálů než bývalo a i já se v tom ztrácím a občas přemýšlím, jestli s jablkem, který sním do sebe dávám více vitamínů nebo chemie. Úplně se vyhýbám takovým těm krásným naleštěným.

Za mě půst s Neerou úplně super. Člověk by čekal, že bude unavený, když nejí, ale já mám zkušenosti opačné. Cca od třetího dne půstu se mi energie v těle zvyšuje a to, co by se dalo na zpracování potravy mohu využít pro svojí další práci. Navíc jsem ušetřila čas a peníze. Je to pohoda, když se nemusíte tolikrát za den starat o to, co si dát k jídlu. Jo a málem bych zapomněla! 5kg dole!

 

Vaše Veronika Nikita

 

7 denní půst s Neerou
Komentáře