A máme zase po Vánocích… Přesto přípravy jsou v plném proudu.

wat-phra-that-si-chom-thong-temple-chiang-mai
Chrám v Chiang Mai

A máme zase po Vánocích… Tak dlouho se na ně člověk připravuje, šup a je to pryč. Venku bláto a prší, takže to vlastně Vánoce ani moc nepřipomíná. Pro mě to byly letos přeci jen nejkrásnější Vánoce v životě. Klidné a ve znamení příprav na další cestování. 3.ledna odlétám do Chiang Mai, které je mimo jiné známé svými krásnými chrámy a tam moje Cesta také začíná. Mám zamířeno do jednoho z buddhistických chrámů meditací Vipassana.

img_20161226_0001
Certifikát za záchranu deštného pralesa na Sumatře


Pak pojedu do Bangkoku a procestuji Thajsko. Ráda bych viděla ostrov Ko Tao, možná Ko Pha-ngan. Moc ráda bych také navštívila neobydlený ostrov Koh Tarutao, ale nevím, zda je úplně bezpečné tam jít sama. Zjistím na místě a uvidím. Jediný, co vím je, že 19.2. musím být zpět na letišti v Bangkoku a odlétám na Sumatru. Tam spolek www.pralesdetem.cz + www.oceandetem.cz pořádají dobrovolnické programy v deštných pralesech a u oceánu. Mimochodem, co je super, na jejich stránkách si můžete koupit svůj vlastní deštný prales! Sumatra je určitě jeden z nejkrásnějších ostrovů světa, co se přírody a zvířat týče, ale panuje tam také bohužel jedna z nejhorších situací, co do kácení deštných pralesů. Jak je to doopravdy a jak je možné pomoci bych se ráda dozvěděla osobně. Čili 2 týdny budeme v pralese pomáhat v tom, co se dá zlepšit a zachránit a 1 týden budeme čistit oceán od plastu.

oceandetem-cz
Problém s plasty a odpadky na Sumatře

Představy jsou různé, ale musím říct, že se moc těším do džungle. Neexistuje dle mého  názoru lepší spojení s přírodou. To má samozřejmě svá úskalí a pevně doufám, vzhledem ke své fobii z hadů, že žádného nepotkám. Dále je to otevřené. Dobrovolnický program končí 12.3. Možná ještě procestuji Sumatru, možná odletím na jiný ostrov v Indonésii, v hledáčku mám také Vietnam a ráda bych viděla Angkor Wat v Kambodže, ale vůbec nedokáži odhadnout, co sama zvládnu a kam se vypravím. Už vidím, jak tam přiletím a budu ráda, když se z Bangkoku dostanu na Pattayu 😀 I to je možné.

Nicméně, co se týče praktických věcí. Určitě doporučuji udělat si oba „Mezinárodní řidičské průkazy“, pokud tedy řídíte, dále mrp„Mezinárodní očkovací průkaz“ – ten nemohu doporučit, to je svobodná volba každého jedince. Já jsem na očkování původně jít nechtěla, ale při představě, jak umírám v bolestech a horečce sama někde na ostrově, rozhodla jsem se udělat si očkování na žloutenku A+B a břišní tyfus.

Dále je samozřejmě důležité mít cestovní pojištění. Minulý rok jsem si na rok dělala u České pojišťovny za celkem vysokou částku. Letos jsem i v rámci úspor zvolila cestovní pojištění k účtu České spořitelny. Mají tam stejné krytí a to až do 6.mil.Kč,- při menším poplatku. Hledala jsem zádrhel, ptala se a jediný, v čem by mohl být problém je roční výpovědní lhůta. Přesto se to finančně vyplatí.

img_20161225_150424_087
Věci z Armed.cz – filtrace na vodu, čelovka, batoh…

Ještě musím zmínit podporu od jednoho z nejlepších army shopů v ČR – Armed.cz. Určitě si tam přijdou na své blázni do outdoorových aktivit, ale i profi vojáci. Nejvíc se těším z filtrace na vodu, takže můžu kdekoliv nabrat vodu a vyčistit si ji přes tuto filtraci. To je vychytávka. Dále čelovka z řady od Beara Gryllse. Možná ho znáte. Britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Crazy man, který se ničeho nebojí. Dále batoh, šátky, kšiltovka a pro jistotu slzný plyn. Ten doufám nevyužiji… 

beautyplus_20161225181359_save
Přírodní kosmetika použitelná i do pralesa…

Potom jsem objednávala zboží z mannamydlo.cz. Mají 100% přírodní kosmetiku, takže si můžu v klidu na pohodičku mýt vlasy a čistit zuby v potoce v pralese a nezničím přírodu.

beautyplus_20161225171506_save
Prý by ta fotka bez Maxwella nebyla ono 🙂

Další věci, co si beru jsou spíše osobní. Mám seznam věcí, které potřebuji do chrámu a seznam věcí, které potřebuji do pralesa. Postupně kupuji, půjčuji, zařizuji a odškrtávám. Další výzva přede mnou. Ta nejdůležitější…

Budu ráda, když se se mnou vydáte na Cestu, alespoň takto virtuálně.  Těším se na vás v příštím roce, v roce 2017.

Vaše Veronika Nikita

Komentáře