Dokazování je u konce… Náhody neexistují!

Poslední rozloučení ze spolkem Green Life-www.pralesdetem.cz,www.oceandetem.cz

Je den po mých narozkách. Jsem na letišti v Medanu na Sumatře. Mám za sebou jedny z nejúžasnějších týdnů ve svém životě. Dva týdny jsem pobývala v deštném pralese a týden jsme čistili oceán od plastu a odpadků. Já vím, zní to divně, ale ta atmosféra! Nebudu tvrdit, že to nebylo náročné. Ještě teď mám rozedřené nohy do krve, odřeniny a štípance, ale určitě to stálo za to! Vždycky jsem chtěla něco podobného zrealizovat, ale bála jsem se. Strach! Nejhorší a nejsilnější emoce na světě! Jestli jste v životě něco nedokázali nebo se o to ani nepokusili, můžete za tím mimo jiné hledat strach nebo pochybnosti.

Všichni postupně odlítají kamsi (většinou zpět do ČR) a já stále nevím, kam poletím, co bude dál. Přemýšlím. Tenhle pocit neznám. Vždycky jsem měla letenku a někam směřovala. Měla jsem deadline, kdy jsem musela být v Praze a pracovat, ale teď jsem naprosto volná. Oddaná svému osudu… Přemýšlím, že bych vyrazila za kámoškou na Bali, je tam s dalšími lidmi na vile s bazénem, dále jsem přemýšlela o Borneu nebo Filipínách, ale přitom v srdci mám úplně něco jiného. Než jsem odjela, přemýšlela jsem, že by bylo skvělé zdolat nejrozlehlejší náboženský komplex na světě.

Petronas Twin Towers pokořeny!

Na začátku tohoto cestování jsem byla 21 dní v buddhistickém chrámu, kde jsem v podstatě 3 týdny jen meditovala. Celkem se mi po pobytu v pralese bez buddhismu a chrámech stýskalo… Volba je jasná! Angkor Wat v Kambodži!

Angkor Wat je chrámový komplex v Kambodži a největší církevní památka na světě – 162,6 hektarů. Původně byl konstruován jako hinduistický chrám boha Višnu pro Khmerskou říši, postupně se ale koncem 12.století transformoval do buddhistického chrámu. Součástí jsou chrámy jako Angkor Wat, Angkor Tom, Bayon, Preah Khan, Neak Poan, East Mebon, Pre Rup, Sras Srang, Ta Keo a Te Prohm a další.

Kupuji přes Air Asiu letenku do Siem Reap odkud je Angkor Wat už jen kousek a letím přes Kuala Lumpur, kde mám stopku 11h na letišti. Miluji to! Odjet z letiště a poznat další město ve světě. Vždycky jsem si přála vidět Petronas Twin Towers! Dvojici postmoderních mrakodrapů v Kuala Lumpuru! Myslím si, že ten čas nadešel. Pokud je teda najdu…

V autobuse si ke mně přisednou 2 nevidomí kluci. Přijde mi to roztomilé a příznačné zároveň. Mám skvělou nevidomou kamarádku v Praze, Petru Zelenkovou, která mimochodem je velmi kreativní a dělá spoustu věcí. Tady se můžete mrknout na její webovky – www.petrazelenkova.cz . Kluci mi pak poradí, jak se k věžím nejlépe dostat. Je to train station KLCC, což je ještě 5 stanic od stanice KL Sentral, kam se dostanete z letiště. Tam je krásky nacházím v celé své kráse a to v podstatě hned u metra. Fotím, tedy dělám desítky fotek, promazávám, fotím, promazávám…  A dost za chvíli jede poslední metro! Příští zastávka Siem Reap, Kambodža!

Do Kambodži přilétám ráno v 7:50 po necelých 2h spánku v letadle. Jdu si udělat vízum. Strhnu fotku ze svého mezinárodního řidičáku (nic lepšího mě nenapadá), platím 30 USD a je to! Good morning, Cambodia! Nikita is here!

Za posledních 24h jsem byla na Sumatře v Indonésii, pak v Malajsii a ráno už ve vnitrozemí v Kambodži. Přijde mi super, co všechno je možné zažít za pouhých 24h! A určitě lze zažít ještě mnohem víc!

O Kambodže moc informací nemám, neměla jsem čas si cokoliv přečíst. Kupuji si místní simku, to je většinou to první, co v dané zemi udělám. 8GB za 6 USD, no nekup to! Dávám si kafíčko a ptám se vedle kluka, co sedí, kde on byl ubytovaný. Radí mi guest house blízko Angkor Wat. Neřeším, prosím tuk tukáře, ať mě hodí právě tam…

Později ve městě potkávám cestovatele Marka z Kanady, který má podobný osud. Není jediný, kterého jsem na Cestě takto potkala. V podstatě to jsou stejné příběhy. Lidi jsou nešťastní v práci, ubíjí je to, už dál nemohli, nebavilo je to, tak se svoje trápení rozhodli ukončit. Zabalili se a vyrazili sami do světa. Markovým koníčkem je mimo jiné fotografování, povídáme si o tom a nakonec se domlouváme, že bychom další den šli do Angkor Wat společně a něco nafotili.

Ráno máme sraz v 5:45, tak abychom stihli východ slunce právě nad Angkor Watem, což je největší a nejlépe zachovalý chrám celé oblasti. Byl postaven na začátku 12.stol pro krále Súrjavarmana. Chrám je vrcholným příkladem khmerské architektury, stal se symbolem Kambodži a je vyobrazen také na státní vlajce.

Zdolala jsem Angkor Wat! Dokazování je u konce…

Přijíždíme tak akorát před východem slunce a hledáme svojí pozici. Je to nádherné. Když začne vycházet sluníčko, mám husinu na rukou. Je to silný a nádherný zážitek! Po východu se jdeme podívat nahoru dovnitř a všude okolo. Je to neuvěřitelný zážitek. V komplexu Angkor Watu jsme přes 2h a pak pokračujeme dále. Začíná být dost horko, ale vím, že tohle je teprve začátek. Celý den probíhá tak nějak stejně. Procházíme komplex, na zajímavých místech se zastavujeme a Mark se snaží zachytit kouzlo okamžiku…

Myslím si, že náhody neexistují a vše jde podle kosmického plánu. Na své Cestě potkáváme přesně ty lidi, které potkat máme. Předají nám, co nám předat mají, my jim a zase pokračujeme dál na svých Cestách. Proto byste například neměli dlouho smutnit po rozchodu. Prostě to tak mělo být… Není se čeho bát, kam spěchat, cokoliv unáhlovat. Co má být to bude a co ne, to nebude, ani kdybyste se na hlavu postavili.Všechno má svůj čas, smysl a význam…

Jsem s vámi

Vaše Veronika Nikita

Kuala Lumpur in Malaysia, Siem Reap and Angkor Wat in Cambodia. It´s done…
Komentáře

8 komentářů u „Dokazování je u konce… Náhody neexistují!

  1. Je to už 10 let co jsem byl taky v Siem reap. Tenkrát jsem projel Vietnam, Kambodžu a Laos na kole a stopem. Setkání a zážitky z kterých pak člověk žije další měsíce a léta, těžko něco nahradí. Čas běží, pseudopovinnosti hromaděný přežilou společností neubývaj a člověk čím dál víc přemýšlí o tom že jediná šance jak si zachovat zdravou mysl a žít je vydat se zase na cestu. Díky za tvůj blog, fakt působivej, jsem zase blíž set off On the road.

  2. Ahoj Nikito, krásné povídání, procestovala si toho hodně, asi nejlepší zážitky a moc krásné fotky. Sluší ti to tam (všechno mi popisovala mamka). Jsi super!!!!!!!!
    Ahoj Petra

  3. Ahoj Veru..krasny fotky i povídání.. moc ti to sluší, uz se těším až mi budeš všechno vyprávět: -)

  4. Krásné fotky, zajímavé povídání a sympatická protagonistka. Užij si to tam!

  5. Děkuji. Myslím si, že je více než nutné, aby se člověk vydal na Cestu do nitra, na Cestu hledání sám/sama sebe. Pokud chce být někdy doopravdy šťastný/á. A nejlepší způsob jaký jsem našla je cestování sama po světě. Nikdy bych to nevyměnila za žádné peníze světa…

Komentáře nejsou povoleny.